Коло сталь 40х: властивості та застосування

Опублікував: Irina 08.02.2019 0 Коментарі

Коло сталь 40х: властивості та застосування

Коло сталь 40х: властивості та застосування

Сталь 40 належать до класу дешевих конструкційних матеріалів. Коло сталь 40х застосовують для виготовлення різних варіантів виробів у будівництві та машинобудуванні.

Властивості 40х

Відповідно до вимог ГОСТу, у цьому металі концентрація вуглецю становить 0.36-0.44%. Збільшення вмісту цього елемента дозволяє підвищити міцність сталі, проте він дещо знижує поріг холодноламкості виробів, а також погіршує показники пластичності та в'язкості деталей.

Легуючим компонентом даного прокату є хром, його відсотковий вміст сягає 0.8-1.1%. Він істотно зменшує параметри критичної швидкості загартовування, створюючи умови для глибокого прожарювання виробів. Ця хромиста сталь схильна до відпускної крихкості, щоб її усунути використовують високу відпустку деталей із 40х зі швидким охолодженням.

Даний метал має досить високу межу витривалості. Його можна обробляти за допомогою механічних різальних верстатів та інструментів. Він також піддається формуванню під тиском. При термічній дії на цю сталь вона демонструє стійкість до процесів обезуглерожування та короблення.

Сталь 40х відноситься до важкозварюваних матеріалів. Вона схильна до відпускної крихкості та флокеночутлива. Для з'єднання окремих елементів з допомогою зварювання потрібно попереднє нагрівання (до 250-300°С). Після закінчення роботи потрібна додаткова термічна обробка відпал металу.

Щоб збільшити параметри міцності виробів їх даної сталі використовують методи загартування при температурі 850-860°З подальшим охолодженням в масляному середовищі. Відпуск деталей проводять при нагріванні до 500°З остиганням в масляній або водяній ванні.

Застосування кіл стали 40х

Цей матеріал застосовують у різних галузях промисловості. Він потрібен у виробництві осей та плунжерів, штоків та валів. З даного прокату створюють кільця та шпинделі, оправки та втулки, а також інші вироби покращеної міцності. Такий метал використовують для виготовлення різних варіантів деталей циліндричної та конічної форми. З нього роблять деталі, що обертаються, кільця і поршні, а також трубопровідна арматура. Він необхідний у виробництві різних варіантів стрижнів, що передають крутний момент. Подібний прокат потрібен у створенні деталей апаратів з барабанами, що обертаються. З його допомогою випускають деякі види металовиробів, а також інструменти для проведення клепальних операцій. Цей металопрокат використовують для створення різних видів поковки.