Коло сталь 35ХГСА: зміцнення на установках іонного азотування

Опублікував: Irina 23.01.2019 0 Коментарі

Коло сталь 35ХГСА: зміцнення на установках іонного азотування

Коло сталь 35ХГСА: зміцнення на установках іонного азотування

Різні вироби з конструкційної легованої хромо-кремнемарганцевої сталі 35ХГСА застосовують там, де необхідні висока міцність, витривалість, зносостійкість та довговічність. Не дарма ж із неї в період війни з фашистами робили 76 міліметрові артилерійські бронебійні снаряди підвищеної пробильності. З такого металу роблять деталі складної конфігурації, здатні витримувати серйозні знакозмінні навантаження під вплив температур до 200°С. Коло сталь 35ХГСА використовується для виготовлення валів та фланців, скоб та штовхачів, осей та важелів, кріпильних деталей та інших елементів машин, механізмів чи конструкцій.

Властивості 35ХГСА

Цей метал називають «хромансиль» завдяки вмісту легуючих добавок. Він містить 1.1-1,4% хрому та кремнію, 0.8-1.1% марганцю, по 0.3% міді та нікелю. Такий склад легуючих компонентів зумовлює чудові фізико-хімічні властивості металу та відмінні експлуатаційні характеристики. Флокеночутливість металу може бути зменшена при впливі кування та вакуумування, що дозволяють видалити непотрібні гази із структури матеріалу.

Ця сталь відноситься до обмежено зварюваних. Для виготовлення конструкцій з даного матеріалу використовуються технології зварювання автоматичного та ручного зварювання під захистом газового середовища або флюсу, а також аргонного зварювання. Деталі, що з'єднуються, потрібно попередньо підігріти до 100-200°С перед зварюванням. Після проведення робіт також потрібна подальша термообробка (відпал). Елементи з цієї сталі можуть без обмежень зварюватися за допомогою контактного точкового зварювання.

Зміцнення деталей 35ХГСА на установках ГТЦ ІА
Перед зміцненням деталей за допомогою газотермоциклічного іонного азотування для поліпшення характеристик металу проводиться попередня термічна обробка поверхневих шарів сталі. Термообробка передбачає проведення загартовування з нагріванням до 870-890°З охолодженням в масляних ваннах. Після цього деталі відпускаються за температури 510-570°С. Це забезпечує підвищення рівня твердості металу до 37-38 НRC. Після деталі піддають обробці на установках ГТЦ ІА, що працюють у пульсуючому режимі.

Цей подвійний процес обробки дозволяє збільшити поверхневу мікротвердість матеріалу на 20%. Така процедура дає змогу зменшити коефіцієнт тертя у 1.15-1.25 разів. Вона дозволяє розширити зону стійкої зносостійкості пари тертя. Це дозволяє значно розширити діапазони нормальної роботи деталей зі збільшенням питомих навантажень.