Коло сталь 20ХН3А: хіміко-термічна обробка

Опублікував: Irina 20.01.2019 0 Коментарі

Коло сталь 20ХН3А: хіміко-термічна обробка

Коло сталь 20ХН3А: хіміко-термічна обробка

Можливість роботи високоякісної конструкційної середньовуглецевої легованої сталі 20ХН3А під впливом ударних навантажень, при впливі негативних температур, дозволяє виготовляти з неї різні види відповідальних виробів. Даний метал застосовується у виробництві шестерень і втулок, болтів та муфт, валів та силових шпильок, черв'ячних передач та інших важливих елементів механізмів. Коло сталь 20ХН3А використовується для виготовлення деталей, які зберігають при низьких температурах високу міцність, пластичність та в'язкість.

Властивості металу

Нікель, хром і марганець виступають головними легуючими компонентами цієї марки металу. Їх процентна концентрація складає відповідно близько:

  • 2.75-3.15%;
  • 0.6-0.9%;
  • 0,3-0,6%.

Зміст вуглецю у цій сталі сягає 0.17-0.24%.

Присутній у цьому прокаті хром здатний утворювати з вуглецем різні варіанти карбідів. Вони підвищують рівень твердості металу. Завдяки присутності хрому збільшується рівень твердості та зносостійкості сталі. Він також підвищує її рівень прожарювання. Ця властивість пов'язана зі стійкістю переохолодженого аустеніту та меншою критичною швидкістю охолодження. Це дає можливість прожарюватися металу на значно більшу глибину, в порівнянні зі звичайними вуглецевими сталями.

Наявність нікелю піднімає межі плинності та міцності виробів, а також покращує показники глибини прожарювання. Завдяки йому змінюються характеристики зерна у внутрішній структурі металу і збільшується ступінь в'язкості.

Термообробка 20ХН3А

Для оптимізації механічних та фізико-хімічних характеристик стали її піддають термічній обробці. Щоб отримати однорідні механічні параметри у всій структурі матеріалу, використовують попередню термічну обробку. Для цього проводять ізотермічний відпал металу. Його нагрівають до 790-810 °С і порівняно швидко охолоджують перенесенням у піч з меншою температурою (600-650 °С). Цей процес дозволяє змінити зернистість пластинчастого перліту та добре диференційованого фериту.

Для остаточної термічної обробки виробів із 20ХН3А застосовують процедури цементації (при температурі 920-950°С), нормалізації (870-890°С) з повітрям, відпустки (630-660°С) із повітрям, загартування (790-810°С) в олії та низької відпустки (180-200°С) на повітрі.

Використовуючи такі технології хіміко-термічної обробки даного металу, можна суттєво покращити його експлуатаційні характеристики.